וי וור און א ברייק! הפגנת מעריצי פרינדס

חמש הפגנות התארגנו בשבת האחרונה בכיכר רבין: באיחור של עשר שנים מעריצי פרינדס מתאחדים כדי להחליט, האם רוס בגד ברייצ'ל או לא? היו שם מפגינים, עוברי אורח תמימים ומבולבלים, מחוות תל־אביביות וחמת חלילים, תכל'ס, היה שמח
  • נכתב ע"י: אוהד ארבל־קרינגטון וירדנה הרשקוביץ', בתאריך 27/8/2017,
  •  1 תגובות
 בתחילת השבוע שעבר פתח עמוד הפייסבוק עמ;לק איוונט כדי להפגין בעד רוס מהסדרה פרינדס שכן לדעתם הוא לא בגד ברייצ'ל כי הם היו און א ברייק. למה? כי ככה זה באינטרנט, דברים קורים בלי סיבה ומסתבר שגם באיחור של עשר שנים, אני חייב להגיד שכשראיתי את האיוונט חשבתי שזה איזה משהו מטופש שיתבטל עד מוצאי שבת, אבל מסתבר שכרגיל אני טועה.

אז לבורים שבינכם, בשנת 1994 עלתה למסכים סדרה בשם "פרינדס", סדרה המגוללת את סיפורם של שישה חברים: מוניקה, רוס, פיבי, ג'ואי, צ'נדלר ורייצ'ל. בלה בלה בלה, ידה ידה ידה, רוס ורייצ'ל הפכו לזוג, שכבו, רבו, החליטו שהם יוצאים להפסקה ואז רוס שכב עם בחורה אחרת, כי, נו, וי וור און א ברייק!

מאז אותו יום אפלולי שבו שודר הפרק, חלוקות הדעות בעולם, עזבו ימין, שמאל, פיצה עם זיתים, בלי זיתים, האם רוס בגד ברייצ'ל או לא? הרי הם היו בהפסקה, אבל האם זה נותן לו את הלגיטימציה לבגוד? כנראה שניוותר ללא תשובה עד קץ הדורות והימים.

אז יצאנו במוצאי שבת, בחום הזה, לכיכר רבין בתל אביב, שם התארגנו לא פחות מחמש הפגנות: הפגנת תמיכה ברוס, הפגנת תמיכה ברייצ'ל, הפגנת תמיכה בפיבי, הפגנת נגד של מעריצי סיינפלד והפגנת ניטרליות. אלוהים ישמור היה יותר פשוט להישאר בבית.
אני כשהייתי חייב לצאת מהבית (צילום מסך)

ראיינתי את יותם (20), מארגן הפגנת הניטרליות: " פתחתי הפגנת ניטרליות כשבכותרת כתוב שאנחנו מביאים גם פופקורן וכיסאות מתקפלים. אז הפופקורן כבר כאן והכיסאות בהכנה", יפה, שוחד זה תמיד אמצעי שימושי. שאלתי את יותם האם יש עוד ניטרליים שהגיעו להביע סולידריות עימו, "בחור?", הוא פנה לאדם שעמד לצידנו ומייד השניים פתחו במונולוג משחק שלא יבייש את ניסן נתיב. " אתה הבחור הניטרלי!", הוא השיב לו כלל וכלל לא במשחק מוגזם כלשהו, "אני חייב להגיד לך שאני באתי לכאן עם דעות חזקות ואתה שכנעת אותי! הראית לכולם שצריך להיות ניטרלי, שום דעה לא נכונה. שתי הדעות לא נכונות וגם נכונות בו זמנית!", הוא המשיך כאילו הוא לא בזבז את חמש הדקות האחרונות בשינון המשפט. "אז מה הפתרון לסכסוך?", שאלתי, "אני חושב שבשביל לפתור את הסכסוך צריך להתחיל לחשוב", הוא פסק. אילו רק ידעו מנהיגי העולם שהפתרון הוא כל־כך פשוט. בעולם מתוקן לא יהיו מלחמות ויותם יהיה מנהיג העולם החופשי, הוי, כזה מלח הארץ אתה יותם.

לאחר שישבתי קצת בצד לעכל את התובנות הבאמת מערערות מהריאיון עם יותם, מצאתי את ברק (18), תומך ברוס: "אני בעד רוס", הוא הכריז, "אבל אני חושב שהבעיה היא שזו ששכבה עם רוס ידעה שהוא ורייצ'ל בריב והיא אמרה יאללה אני אעשה את זה בכל זאת", אך הוא ממהר לסייג, "גם רייצ'ל הייתה במצב בעייתי כי רוס ניסה להסתיר את זה ממנה". "אז אחרי שעשינו סאלטשיימינג, אשם או לא?" שאלתי, ונעניתי ש"הוא לא אשם כי הם היו און א ברייק אבל הוא גם אשם כי הוא ניסה להסתיר את זה ממנה", חבל שהוא לא פתח הפגנת חוסר החלטיות, אז הייתה עוד אחת לרשימה. "עכשיו מוצאי שבת, חם, מה אתה עושה פה להפגין בעד סדרה שנגמרה לפני יותר מעשור?", "זה ידוע שאני חסר חיים", ענה ברק, "אבל אני גם מפגין על הרצון שלי להיות אדמין בעמ;לק, אני רוצה להיות אדמין! ומעבר לכך, גם הקריירה של דיויד שויימר נפגעה כתוצאה מהמאבק, אמריקה בחרה לא לתמוך ברוס, אני אומר, תנו לו סיכוי", הקונספירציה שלנו נחשפה משה! תיקח את הדברים אנחנו בורחים לאוגנדה!

אחרי שנסתי על נפשי לאוגנדה כדי שדיויד שויימר לא יגיע לנקום, מצאתי את נטשה (23) ומיכל (25), מפגינות נגד רוס. "אנחנו באנו לתת קונטרה להפגנה", הציגו את עצמן, " אנחנו באנו להגיד שרוס בעצם חרא של בן אדם, זה עדיין לא בסדר אפילו שהם היו און א ברייק. זה כאילו לגיטימי, אני מבינה את הצד שלהם אבל זה לא מונע מרוס להיות חרא של בן אדם. זה מה שההפגנה שלנו באה להגיד", אמרה מיכל וסיכמה את האג'נדה של מחנה רייצ'ל. "אתן שמות לב שיש פה יחסית הרבה אנשים? אני לא ציפיתי שיגיעו אנשים בכלל", חשפתי את נבכי נשמתי בפניהן ונעניתי "אנחנו באנו פור דה לולס", עזבו אתכם מאג'נדה, החיים הם לול אחד גדול.

אז הגיע לכיכר איש עם חמת חלילים והתחיל לנגן כדי ליהנות מתשומת הלב הזמנית שיוכל לקבל, מדהים.

גם קצת עומק מצאתי הפגנה מעבר למחווה תל־אביבית להפגנות נגד ראש הממשלה בדמות החזקת שלט שעליו כתוב: "ביבי ושלדון היו און א ברייק והוא דיבר עם נוני", ההיקש הזה מדהים פשוט. גידי (31) וגל (27), תומכי רוס, הגיעו עם דעות מגובשות היטב היטב: "נשים צריכות לקחת אחריות על הבחירות שלהן", פסק גידי, " אנחנו נמצאים כרגע בעידן של גמישות חברתית וזוגית, וההסכמים עצמם צריכים להיות מכובדים. גם היום יש משחק כזה של הסכמים סמויים, אבל זה לא אומר שום דבר. אנחנו בעידן של האפשרות ולא בעידן של חייבים עכשיו להתחתן או חייבים עכשיו הפסקה וזה אומר משהו, הכול גמיש, הכול פתוח. אם עכשיו הייתי עם מישהי והיא עכשיו רוצה להגיד לי לא מותר לה! להגיד לי לא! היא לא השלתה אותי והיא לא עשתה לי שום דבר", פרס גידי את משנתו וגל אישר בפחד קל: "נכון, נכון". "גבר גם יכול להגיד לא ביום החתונה!", הוסיף גידי, "הוא ייחשב חרא", השבתי, "חרא זה בסדר", אמר גידי. 

גם קצת אמת מצאתי בהפגנה, אצל אלון (19), "שחיתות, ביבי, כלכלה, פלסטינים, שמה פלסטינים, שתי מדינות, סיפוח, זה לא מעניין! זה המאבק האמיתי של כולנו". "אז הם צריכים להיות ביחד?", שאלתי, " יש שם הרבה מאוד טמטום במערכת היחסים הזו, אבל זה מה שעושה את הסדרה", ענה לי אלון, סוף סוף קצת תכל'ס. "היא סלחה לו בסוף, אבל זה לקח יותר מדיי זמן, היא הייתה צריכה לסלוח לו בהתחלה ולא לכתוב מכתב של 18 עמודים, משני הצדדים! איזה מין בן אדם עושה את זה? אדם קנאי, נקמן. אולי רוס עשה משהו לא בסדר, אני אלך לקראת הצד השני, אבל איך שהיא התייחסה אליו אחר־כך? זה מוגזם כבר, מבין מה אני אומר? חומר למחשבה, לכל עם ישראל". אז עם ישראל, בצד של מי אתם?

דרך אגב מעריצי סיינפלד היקרים ומעריצי פיבי, אני רק אומר, איפה היכולת שלכם להפגין כשאתם אפילו לא הגעתם להפגנה של עצמכם! תתביישו!

אה כן, ותודה לשיר הדס מאיר מגלי צה"ל שהגיעה גם לסקר את ההפגנה והוכיחה לנו שאנחנו לא מפגרים (או לא המפגרים היחידים!).

זו לא הייתה הפגנת השלום, אבל עם ישראל בהחלט הראה אחדות, או יכולת ניגון על חמת חלילים לפחות. אז עזבו אתכם מפוליטיקה, כלכלה, בריאות, חינוך, רוס ורייצ'ל הם משל לכל הבעיות, ונתראה בהפגנה הבאה, שמעתי שמישהו רוצה לארגן הפגנה נגד רוז כפוית הטובה מהטיטאניק, בגללה פאקינג יאנג ליאו מת! מוצאי שבת הבאה, כיכר רבין, תביאו לפידים יהיה כיבוד ותמונות של רוז להצית.


השאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


  • WWwooowwww