סיכום שבועי: משרד המשפטים מעורר מחאה בקרב הקהילה הלהט"בית, מהומות בהר הבית והתאבדותו של צ'סטר בנינגטון

אוהד קרינגטון מסכם עבורכם את השבוע שעבר: מהומות בקרב הציבור בכלל והקהילה הלהט"בית בפרט לנוכח החלטת משרד המשפטים לא לאפשר אימוץ ילדים על־ידי זוגות חד־מיניים, מהומות בהר הבית לאחר ההחלטה להציב גלאי מתכות עקב הפיגוע בשבוע שעבר והתאבדותו של צ'סטר בנינגטון, סולן להקת "לינקין פארק"
  • נכתב ע"י: אוהד ארבל־קרינגטון ושרי כהן־שמיר, בתאריך 21/7/2017,
  •  0 תגובות
"רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת 'מטען' נוסף על הילד, בדמות השמתו בתא משפחתי שנתפס בחברה הישראלית היום עדיין כתופעה חדשה ושונה"
משפט שאולי נדמה כי נכתב בשנות השישים במדינה חשוכה כלשהי, אך לא, המשפט הזה נכתב בדו"ח של משרד המשפטים מיום א' שקבע כי אימוץ ילדים יימנע מזוגות להט"בים במדינת ישראל בשנת 2017. לאחר שהקביעה עוררה סערה ציבורית במדינה, שב והתנצל שר הרווחה ואמר כי "הניסוח שהוגש לבג"ץ נגד אימוץ בידי להט"בים היה כושל", כושל? חשוך? מעיד על תופעה רחבה יותר? זה כבר לשיפוטכם.

מהומות בהר הבית
בתחילת השבוע החליטה הממשלה לסגור את הכניסה להר הבית לאחר הפיגוע שהתרחש בו בשבוע שעבר ובו נרצחו שני שוטרים. מאוחר יותר השבוע החליט ראש הממשלה לאפשר כניסה להר הבית תחת הגבלה של מעבר בגלאי מתכות, דרך שגרר סערה גדולה והתנגדות בקרב הציבור הערבי. אתמול, יום ה', חמאס פרסם איום כי היום (שישי) יתגברו המהומות ואיסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של החמאס, אמר כי בשישי תהיה "נקודת מפנה בהגנה על אל־אקצה (הר הבית)" וכי "אנחנו ננצח". 
מהומות רבות מתחוללות בהר הבית ועשרות נפצעו קל, בהם חמישה שוטרים. עקב החשש מהסלמה נוספת בתפילות יום שישי וכי הן תהפוכנה למוקד לעימותים נוספים ברחבי ירושלים וביהודה ושומרון, כונס הקבינט הביטחוני להערכת מצב בלילה שבין חמישי לשישי ולדון בהחלטת הצבת גלאי המתכות. הקבינט החליט בשעות הלילה המאוחרות כי ההחלטה תעבור לידי המשטרה. המשטרה החליטה להשאיר את גלאי המתכות, אך להגביר את רמת הכוננות בעיר.

כוחות הביטחון לאחר פיגוע בירושלים (2015) (עמוד הפייסבוק של משטרת ישראל)


דניאל מורשת יוצא מהארון
בעקבות הסערה הציבורית שעוררה החלטת משרד המשפטים הביעו ידוענים רבים תמיכה בקהילה הלהט"בית. ביום ד', הודיע מורשת על תמיכתו בקהילה הלהט"בית ואף חשף את סיפורו האישי: "אני אוהב את המדינה שלי, אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע".
"אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. 
הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור, ציבור שלם".

אני אוהב את המדינה שלי. אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע. גדלתי על ברכי הציונות הדתית שעד היום אני מזדהה עם מרבית מערכיה, הייתי תקופה בבני עקיבא, למדתי שנה בישיבה תיכונית ואפילו קראתי את כל פרשת הבר מצווה שלי (״ויחי״- פרשה מדהימה) פלוס ההפטרה שלה. תרמתי שלוש שנים מחיי לצבא ההגנה לישראל בגאווה גדולה ובאהבה גדולה ואני משלם מיסים. תמיד הייתי מחובר לזהות הישראלית שלי. אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור. ציבור שלם. ציבור של חילונים, דתיים, ימנים, שמאלנים, יהודים, ערבים, רופאים, עורכי דין, אנשי צבא, מורים ופוליטיקאים שמשרתים בצבא, משלמים מיסים וחיים במדינה הזאת כמו כולם. לא פשוט לשרוד את הג׳ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות. הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להטבי בפרט את הנראטיב שללהטבים יש עתיד פה, שיש להם תקווה. לא להתחבא מאחורי הפחד לבלבל. כי ההפך הוא הנכון, יש לנו את האפשרות למנוע מהם את הבלבול. להראות להם שיש להם מקום, שהם שייכים. אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א׳.

A post shared by Daniel Moreshet (@dmoreshet) onהפגנות הקהילה הלט"בית
אלפים השתתפו אמש (ה') בהפגנת קהילת הלהט"ב מול קריית הממשלה בתל־אביב נגד החלטת המדינה בנוגע לאימוץ ילדים על־ידי זוגות חד־מיניים. מאות מפגינים חסמו מספר כבישים בתל־אביב, ושישה מפגינים נוספים עוקבו לחקירה, בין העצורים גם כמה עוזרים פרלמנטריים של חברי כנסת.

צ'סטר בנינגטון (סטפן ברנגינג)


הזמר צ'סטר בנינגטון התאבד ביום הולדתו של כריס קורנל
אמש, יום ה', התאבד בתלייה הזמר צ'סטר בנינגטון, סולן להקת "לינקין פארק", והוא בן 41 במותו. 
מוזיקאים וכוכבי רוק רבים הביעו זעזוע עמוק ממותו העצוב של בנינגטון ובהם להקת "וואן ריפבליק" שפרסמה הודעת תדהמה: "הדבר שבר את ליבנו, התאבדות היא שטן המהלך בינינו על כדור הארץ". 
הודעה מרגשת נוספת כתבה ויקי קורנל, אלמנתו הטרייה של כריס קורנל שהתאבד בתלייה במאי השנה: "בדיוק כשחשבתי שלהב שלי לא מסוגל להישבר יותר, אני אוהבת אותך".

זמני כניסת ויציאת שבת:
כניסת שבת יציאת שבת
תל־אביב 19:23 20:26
ירושלים 19:08 20:23
באר־שבע 19:24 20:25
חיפה 19:16 20:24

וזה היה השבוע שבין ה־16/07 וה־22/07.


השאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


    עדיין לא התקבלו תגובות לכתבה זו