בעקבות סערת האימוץ דניאל מורשת מודיע באינסטגרם: "אחלוק את חיי עם גבר"

היום (ד'), בשעה חמש, מורשת הביע סלידה מהודעת משרד המשפטים שיימנע מזוגות חד־מיניים לאמץ ילדים. בנוסף לסלידה, חשף מורשת את סיפורו האישי ויצא מהארון
  • נכתב ע"י: אוהד ארבל־קרינגטון, בתאריך 19/7/2017,
  •  2 תגובות
בימים האחרונים סוערת מדינת ישראל לנוכח הכרזת משרד המשפטים כי לא יאפשר לזוגות חד־מיניים לאמץ ילדים היות שאימוץ על־ידי זוגות חד־מיניים "יעמיס מטען רגשי נוסף על הילד שגם ככה מתמודדים עם מטענים רגשיים".

ידוענים רבים פרסמו הודעות תמיכה באימוץ ילדים על־ידי זוגות חד־מיניים וכעת מתווסף לרשימה דניאל מורשת, שחקן גאליס ואליל הנוער הידוע, שמביע סלידה מהכרזת משרד המשפטים ובוחר לצאת מהארון ולספר את סיפורו האישי.

בפוסט באינסטגרם שפורסם היום (ד'), בשעה 17:00, כותב מורשת: "אני אוהב את המדינה שלי, אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע".

"אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. 
הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור, ציבור שלם".

"לא פשוט לשרוד את הג'ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות, הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להטבי בפרט את הנרטיב שללהט"בים יש עתיד פה, שיש להם תקווה".
אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה, אני רוצה להתחתן פה, אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה, אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א׳."

אני אוהב את המדינה שלי. אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע. גדלתי על ברכי הציונות הדתית שעד היום אני מזדהה עם מרבית מערכיה, הייתי תקופה בבני עקיבא, למדתי שנה בישיבה תיכונית ואפילו קראתי את כל פרשת הבר מצווה שלי (״ויחי״- פרשה מדהימה) פלוס ההפטרה שלה. תרמתי שלוש שנים מחיי לצבא ההגנה לישראל בגאווה גדולה ובאהבה גדולה ואני משלם מיסים. תמיד הייתי מחובר לזהות הישראלית שלי. אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור. ציבור שלם. ציבור של חילונים, דתיים, ימנים, שמאלנים, יהודים, ערבים, רופאים, עורכי דין, אנשי צבא, מורים ופוליטיקאים שמשרתים בצבא, משלמים מיסים וחיים במדינה הזאת כמו כולם. לא פשוט לשרוד את הג׳ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות. הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להטבי בפרט את הנראטיב שללהטבים יש עתיד פה, שיש להם תקווה. לא להתחבא מאחורי הפחד לבלבל. כי ההפך הוא הנכון, יש לנו את האפשרות למנוע מהם את הבלבול. להראות להם שיש להם מקום, שהם שייכים. אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א׳.

A post shared by Daniel Moreshet (@dmoreshet) onהשאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


  • למה שלא תעשו כתבות על מה שקורה בסוריה או על הקפטליזם או על הקומוניזם ואתם סתם מבזבזים את הזמן של החברה

  • הכתבה מעניינת מאוד יפה ומרחיבה את הידע בנושא, צלש