זכויות בני נוער בעבודה: מה מגיע?

(כמעט) כולנו יוצאים לעבוד בחופשת הקיץ – לכן ריכזנו עבורכם את הזכויות והתנאים שעליכם לדרוש!
  • נכתב ע"י: אוהד ארבל־קרינגטון, בתאריך 28/6/2018,
  •  0 תגובות
לא כולנו נולדנו להורים עשירים, לכן חלקנו (או למעשה רובנו) יוצאים לעבוד, אפילו רק אם בחופשת הקיץ. רוב בני הנוער לא מודעים לזכויות המגיעות להם! לכן ריכזנו עבורכם את הזכויות הבסיסיות המגיעות לכל בן נוער, בכל עבודה, במהלך כל השנה:

1. היקף תעסוקה
חל איסור להעסיק בני נוער מתחת לגיל 16 יותר מ־8 שעות ביום ויותר מ40 שעות בשבוע. בין הגילים 16 ו־18 ניתן לעבוד 9 שעות ביום אך לא יותר מ־40 שעות בשבוע – רק במקומות בהם ניתן לעבוד יותר משמונה שעות ביום. בימי שישי (או היום שלפני יום המנוחה לפי מנהגו של העובד) כל בני הנוער מחויבים לעבוד עד 7 שעות ביום זה ונאסר עליהם לעבוד ביום שלפני חג.

2. שעות תעסוקה
נאסר על בני נוער מתחת לגיל 16 לעבוד בין השעות 20:00 ו־08:00 ביום שאחרי. בין הגילים 16 ו־18 חל איסור להעסיק בני נוער בין השעות 22:00 ו־06:00 ביום שאחרי (במקרים מיוחדים ניתן היתר מיוחד ממשרד התעסוקה). בימי חופשה מלימודים ניתן להעסיק בני נוער שבין הגילים 16 ו־18 עד חצות. בכל מקרה, אם ההעסקה הסתיימה לאחר 23:00 מחויב לדאוג המעסיק לבני הנוער להסעה שלא בתחבורה ציבורית.
קניון (אילוסטרציה) (פקסלס)

3. הפסקות
בני נוער העובדים יותר מ־6 שעות ביום זכאים להפסקה של 45 דקות ביום. ההפסקה חייבת להיות מורכבת מלפחות חצי שעה אחת רצופה. ביום שלפני חג או בשישי (או היום שלפני יום המנוחה לפי מנהגו של העובד) תהיה ההפסקה לפחות 30 דקות. ההפסקה אינה נחשבת חלק משעות העבודה ולכן המעסיק אינו מחויב לשלם לבן/לבת הנוער עבורה. בהפסקה שנמשכת מעל לחצי שעה זכאי בן / בת הנוער לצאת ממקום העבודה, במקרה בו נוכחות בן / בת הנוער הכרחית לתהליך העבודה ונתבקשו על־ידי המעסיק להישאר במקום העבודה יהיה מחויב המעסיק לשלם עבור שעות אלה.

4. הוצאות נסיעה
כל בן או בת זכאים לקבל החזר נסיעה עבור יום שהיו עשויים להשתמש (גם אם בפועל לא השתמשו) בתחבורה, אלא אם יש להם הסעות מטעם המעסיק. גובה ההחזר נקבע לפי עלות כרטיסייה לכל הנסיעות או עלות חופשי־חודשי (הזול מביניהם), במקרים שבהם נעזרו בן או בת הנוער במונית בשל הצורך לנסוע בשבת, חג או שעות מאוחרות לעבודה יהיה מחויב המעסיק לשלם את עלות הנסיעה, עד לגובה ההחזר המקסימלי (22.60 ₪ ליום).
נוסחה לחישוב ההחזר: מספר ימי העבודה של העובד * עלות הנסיעה היומית מביתו = החזר הוצאות נסיעה. הסכום המקסימלי שיינתן להחזר נסיעות הוא: מספר ימי העבודה של העובד * 22.60 ₪.

5. שכר
גם בני נוער זכאים לשער מינימום! שכר המינימום החודשי יחושב בהתאם לגילם, היקף משרתם ושכר המינימום למבוגרים. שכר המינימום לשעה הוא שכר המינימום לשעה / 173.
גילשכר חודשי (עד 40 שעות שבועיות)שכר לשעה (השכר החודשי / 173)
עד 163,500 ₪20.23 ₪
עד 173,750 ₪21.68 ₪
עד 184,150 ₪23.99 ₪
חניך*3,000 ₪17.37 ₪
*חניך = בן נוער הלומד בבית ספר מקצועי ועוסק במקצוע אותו הוא לומד, זכויות ותקופת החניכות נקבעות ע"י משרד התמ"ת.

6. ביטוח לאומי
חל איסור לנכות משכרם של בני נוער דמי ביטוח בריאות, כמו־כן חל איסור לנכות משכרם דמי ביטוח לאומי (אך על המעסיק לשלם אותם עבורו). 

7. גיל העסקה
גיל המינימום להעסקת בני נוער הוא 15, בחופשות רשמיות הוא 14. במהלך תקופת הלימודים ניתן להעסיק בן נוער אם הוא בן הגילים 15 ו־16 וניתן אישור מיוחד ממשרד החינוך כי לימודיו הופסקו או שהוא הוקפץ כיתה, או שהוא בין הגילים 16 ו־18 וההעסקה נעשית לאחר שעות הלימודים או שהוא הוקפץ כיתה או שהוא מועסק כחניך על־פי הגדרתו.

* התוכן בכתבה זו מעודכן ליוני 2018 ואינו מהווה ייעוץ משפטי כלשהו או כל ייעוץ. האתר אינו אחראי לשום פעולה שתתבצע על סמך האמור באתר זה ויש לעקוב אחרי מועד העדכון האחרון של כל פרסום. הגלישה והשימוש בתכנים על אחריות הגולש בלבד.


השאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


    עדיין לא התקבלו תגובות לכתבה זו