המדריך לאיך לעבור את הצו הראשון בשלום

כן, קיבלתם צו ראשון, כמו כולנו, אז קדימה, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת כדי להצליח ובגדול!
אם אתם בני 16–17 סביר להניח שקיבלתם צו ראשון. אז אם אתם רוצים לעבור אותו בשלום, להקטין משמעותית את הסיכויים שייזמנו אתכם לצו נוסף ולהגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל תפקיד משמעותי, או שאתם סתם רוצים לדעת קצת יותר על היום הזה, אני כאן בשבילכם.

אז קודם כול, בצעו את כל הבדיקות הנדרשות: בדיקת רופא משפחה, בדיקת עיניים, בדיקת שתן, ולאחר שהחלק הרפואי מלא צלמו אותו ושלחו עותק לצבא. אם יש לכם התאמות הכינו מראש את כל הטפסים הרלוונטיים והעבירו גם כן. השלב הזה חשוב במיוחד כדי שלא תתעכבו בבדיקת הרופא יותר מדיי זמן וכך גם לא תעכבו אחרים. כשאני הייתי בצו הראשון היו כאלה שהמתינו בתור לרופא שלוש שעות או שהבדיקה שלהם ארכה המון זמן. אני נבדקתי מראש ולכן תוך פחות מחמש דקות יצאתי מחדר הרופא והשארתי את הממתינים במסדרון המומים מהמהירות שבה יצאתי (כי כזו אני, מושלמת, או משוגעת, תבחרו אתם).

בלילה שלפני הצו הקפידו על שינה מספקת כדי שתהיו מרוכזים במבחנים הפסיכוטכניים ותקבלו ציונים שמשקפים את היכולות שלכם. הכינו מראש דברים שתיקחו איתכם: תעודת זהות, הצו (ודאו שהתאריך נכון כי קרו מקרים של ילדים שהגיעו בתאריך לא נכון; אחמאחמ אוהד), מסמכים רפואיים ואבחונים אם יש לכם.

מומלץ גם להגיע לפני הזמן שכתוב לכם על הצו, וכך תיכנסו בין הראשונים לכל תחנה ותסיימו מוקדם. אני הגעתי לפני שהבסיס נפתח (שוב, משוגעת, מושלמת, תבחרו אתם), וכשסיימתי הכול ויצאתי הביתה ראיתי בתחנת אימות הנתונים עשרות ילדים ממתינים (קל לנחש שהם יגיעו לצו שני...).

דאגו לעצמכם לתעסוקה, משהו שיעביר לכם את זמן ההמתנה, ספר, שיעורי בית, מוזיקה, כי לא בטוח שבזמן ההמתנה תפגשו מישהו שנחמד לדבר איתו ולהעביר את הזמן (אני הבאת ספר של בני גורן כדי לפתור שאלות להנאתי אבל אתם מוזמנים לא לקחת ממני דוגמה כי שוב, משוגעת, מושלמת, תבחרו אתם).

הבנים וחלק מהבנות מגיעים גם לתחנה של ראיון אישי, והטיפ שלי הולך להיות קלישאתי ביותר אבל באותה מידה חשוב – תהיו עצמכם. המאבחנת תשאל אתכם שאלות שתחשבו שיש להן מטרה מסוימת ולכן יכול להיות שתענו תשובה מסוימת שלא תשקף את אישיותכם עד הסוף, כשבפועל המטרה של השאלה הייתה שונה, וכך חלק מהאישיות שלכם תפוספס. קחו זמן לחשוב על התשובות, כי תתבקשו לתאר מקרים עד הפרטים הקטנים ביותר וחשוב שלא תפספסו מידע.

לשימושכם, שלבי הצו הראשון (הסדר לא מחייב בכלל בכלל):
שלבי הצו הראשון (אתר מיטב)

מאחלת לכם הצלחה רבה, שירות משמעותי וגיוס קל :) 


השאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


    עדיין לא התקבלו תגובות לכתבה זו