תלמידת כיתה י"ב בראשון לציון במכתב פתוח לשר החינוך: "למה אנחנו הקורבן?"

שביתת המורים נמשכת התלמידים – נפגעים בבחינות המגן ובבגרויות החורף. תלמידה מראשון לציון החליטה להרים את הכפפה ולמחות במכתב פתוח לשר החינוך על המחדל
  • נכתב ע"י: שרי כהן־שמיר ואוהד קרינגטון, בתאריך 12/1/2018,
  •  0 תגובות
 מזה כשבוע נמשכת שביתת המורים הנוכחית. השביתה הנוכחית היא שביתת מניעה לבדיקת ועריכת מבחנים והיא הוכרזה לאחר שמנהל הרשויות המקומיות מסרב לחתום על ההסכם שהושג בשביתה הקודמת.

יותר מחודש, חיים בחשש מתמד המורים והתלמידים הניגשים לבגרויות חורף, הם אינם יכולים לקיים בחינות מגן ומתכונות. התסכול במערכת רב, התלמידים מתכוננים למבחנים יום אחרי יום רק כדי להתעורר בבוקר להודעת הביטול, המורים – המורים מתוסכלים, הן מן הזלזול בהם, והן מן הנזק שנגרם לתלמידיהם.
כיתה ריקה בבית ספר במרכז הארץ בזמן שביתת המורים בחודש שעבר (אוהד ארבל־קרינגטון)

ביום שלישי, תלמידת כיתה י"ב מבית הספר גימנסיה גן־נחום בראשון לציון בשם עמית רייזמן החליטה להרים את הכפפה. במכתב פתוח לשר החינוך נפתלי בנט היא כתבה: "כבר חודש בערך שארגון המורים שובת על כך שמשכורתם נמוכה, והיחס שהינם מקבלים ממשרד החינוך מזלזל (...) אך יש לי כמה שאלות אשר מופנות למשרד החינוך ואני אשמח למענה: איך ילד/ה יכולים להמשיך לחיות במשך חודש כאשר הם לא יודעים אם המבחנים הם על פי לוח המבחנים? למה נער צריך לחרוש את חייו למבחן כדי שבסופו של דבר הוא יתבטל? למה כשמבטלים לילד בתיכון בחינה מגדילים את החומר למבחן פי 6 מהחומר שהיה צריך להיות לפני העיצומים של ארגון המורים? ולמה זה מכה בנו, התלמידים, בסופו של דבר? למה ילד שצריך להיבחן ב־2 בחינות בשבוע, יעשה אותן יום אחרי יום ויוכרח ללמוד כל כך הרבה חומר ועוד לצפות שיצליח בבחינה? (וגם זה בהנחה שהשביתה תבוטל) למה אנחנו הקורבן?".

"משרד החינוך, אתם פוגעים בראש ובראשונה בנו! והגיע הזמן להבין את זה! (...) משרד החינוך, המורים, המנהלים והרכזים – מטרת כולם להביא אותנו ל־100 אחוזים של הצלחה בבגרות ולצאת עם זכאות מלאה לתעודת בגרות ובלי ליפול באמצע. אתם, אתם שכביכול מנסים להוביל אותנו ל־100 אחוזים של הצלחה, בסוף, אתם תהיו אלה שיכשילו אותנו. משרד החינוך ושר החינוך, אם לא תעשו משהו בנידון – אנחנו אלו שניפול בשיאה של הדרך! לא אתה שר החינוך ולא המורים, אלא, אנחנו, התלמידים!"

נכון לבוקר 11/01 השביתה עדיין נמשכת ושר החינוך נמנע מלהתערב בסכסוך בין ארגון המורים ומנהל הרשויות המקומיות.


השאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


    עדיין לא התקבלו תגובות לכתבה זו