טור דעה: מדינת ישראל – לאן?

מה הבעיה בפוליטיקה הישראלית העכשווית? למה גם השמאל וגם הימין לא בסדר? למה אין מנהיגים חזקים? ואיך אפשר לתקן? אסיף גיל עם טור דעה על הפוליטיקה הישראלית
חלק א': זיהוי הבעיה
*אזהרה – תוכן מתנשא לפניך* 

גם אני נכנעתי ללחצים וכתבתי טור דעה. גוד מורנינג יזראל, הגיע הזמן לקום מהכורסא ולעשות משהו. הגיע הזמן לישראל לבחור בימין , אבל ימין אמיתי, לא חארטות, לא דוד ביטן ולא ביבי ״אין כלום כי לא היה כלום״ נתניהו ואשתו שרה. 

פייר, נמאס לי לשמוע ״שמאלני מסריח״ או ״ימנאצים״. מי שמשמיץ אדם בגלל דעותיו הפוליטיות – לא צריך להיות לו מקום בשיח הציבורי הישראלי, לא משנה כמה לייקים בפייסבוק ה־״תיכנסו באמא אמא של הערבייייםםםם!!!!!11״ מקבל. 
אז נכון מירי רגב ודוד ביטן יורדים לעם, ‏אבל זה לא אומר שהם צודקים. ‏שלא תבינו לא נכון אני לא חושב שאף אחד אחר בפוליטיקה הישראלית היום צודק, כולם טועים באופן חד משמעי ונחרץ. ‏מסיבה פשוטה זו, שלא משנה במי נבחר, הם כולם יהיו קיצונים, אף אחד מהם לא ייצג דעה אמיתית, שפויה ומתונה במדינה. 
שלא תטעו, עד כמה שזה משעשע אותי לראות את המנהיגים שלנו מדלגים בין פרשייה לפרשייה זה גם מאוד עצוב. ‏זה מראה לאן השיח הטוקבקיסטי הישראלי יכול להידרדר עד כדי כך שיכול למנות לנו ראש ממשלה ושרים.

אז את מי יש לנו בפוליטיקה הישראלית כרגע? את דוד ביטן ומירי רגב כבר מנינו, אז מה הבעיה איתם ועם כל חברי הליכוד הנוכחיים? שהם פופוליסטים מדיי, אנשים שצועקים ״הסודנים הם סרטן בגוף שלנו״ ו־״מוות לערבים״ כי זה מביא ״כפיים!״ (מ' רגב , כל נאום אי פעם) ולא באמת עושים משהו. לדוגמה, נביא את הסכסוך הישראלי פלסטיני, אלפי פעמים שמענו כבר ״לא תקום מדינה פלסטינית״ – הדעה הפופולרית ביותר בקרב הציבור הישראלי . מצד שני, מתחנפים לאו״ם ונותנים תקוות שווא לכאורה לאנשים שמאמינים שעוד רגע מעבר לפינה השלום פה. הוא לא, תתמודדו עם זה. בקיצור: מחליטים שלא להחליט. 

אבל יש לי בעיה גם עם שאר המפלגות: דוגמת זהבה ״אני בקושי עוברת את אחוז החסימה״ גלאון ומפלגת מרצ.

הבעיה המרכזית שלי איתם היא הבעיה המרכזית שיש לי עם שאר השמאל הישראלי , הם חושבים שהפתרון לכל דבר זה קצבאות, קצבאות, קצבאות על קצבאות. זה לא, כלכלה מתוכננת היא האספקט הכי גרוע שיש לשמאל הישראלי הקומוניסטי היום, ושלא תבינו לא נכון, קומוניזם זה רעיון לכאורה נפלא, שמתאר שוויון בין בני אדם כעאלק אוטופיה. עכשיו הבעיה הכי גדולה היא שזה לא עובד. או איך שאמר ארה"ב ״sounds good, doesn't work״. קומוניזם עובד רק בקטן, כמו שהוכיחו לנו הקיבוצים הישראלים שהרוויחו הרבה *מאוד* כסף. בנוסף לכך הם מכוונים להיות ״אירופה״ (לפחות, מבחינה כלכלית, מבחינה תרבותית ישראל היא אחת מהמדינות המעניינות בעולם, להרחבה לקריאה הייתי ממליץ לקרוא את ״התנגשות הציבילזציות״ של הנטנגטון). באותה אירופה הסוציאליסטית, אותה השמאל מעריץ באופן כל כך עיוור, יש את המדינות היחידות ללא שכר מינימום (המילים האהובות על הצד השמאלי של המדינה) איסלנד, נורבגיה, שוודיה, פינלנד, דנמרק, אוסטריה, גרמניה, איטליה ושוויץ שהן (במקרה) גם הכלכלות החזקות ביותר באיחוד האירופי אם לא בעולם. בנוסף לזה, השמאל מתקרבן, מתקפל ובכללי זה אין להם את כל הקטע של מנהיגים חזקים , את זה הם איבדו אי שם ב־95׳, יחד עם התקווה לשלום ו־20 מנדטים. היום כ ו ל ם מנסים להיות ממשיכי דרכו של רבין, כולם מנסים לפתור משהו בדרך הכי לא משהו. תנחשו מה, ניסיתם בדרך אחת, לא עבד, תנסו באחרת במקום להיתקע ביחד עם הגחמות שלכם והקלטות משנות ה־90 המאוחרות. 

אבל הכי גרוע, משני הצדדים, הן הצעקות הבלתי פוסקות, זה נדמה שהם עסוקים יותר בלצעוק מאשר בלעבוד במעלה גבעת רם. עוד דבר שלא עובד ורק צועק כל הזמן – אני. 

טוב, אז בעצם פסלתי כל דעה שכרגע קיימת, אז מה כן לעשות? להפוך למתונים יותר וחכמים יותר, על הישראלים לבחור במנהיגים בשכל ולא במי שיותר קרוב לעם. אז הרגע רשמתי בסיסמאות של הסיסמאות, אבל בכל זאת מה כן צריך לעשות? איך הופכים את ישראל ממדינה עשירה עם תושבים עניים למדינה פחות עשירה עם תושבים הרבה יותר אמידים? מה צריך להפריט במשק ומה צריך להלאים (אם צריך) ולמה לעזאזל צריך לנסח מחדש את הסכם הסטטוס קוו המיושן ולבטל תמריצי ילודה? אם שרדתם עד פה את טור הדעה המתנשא הזה ובאמת מעניין אתכם מה אפשר לעשות (כמובן שלפי דעתי בלבד), חכו עד שיהיה לי טיפה זמן להמשיך או עד שמערכת החינוך הכושלת שלנו תפלוט אותי משורותיה.


השאיר/י תגובה

שם:
דוא"ל:
תגובה:


  • הבעיה האמיתית היא שאין במי לבחור שיעשה טוב מכל האספקטים